День Матері: історія свята, добірки цікавих книг.

 


День матері в Україні відзначають у другу неділю травня. 

Це свято - привід сказати мамі про те, що вона - найрідніша та найдорожча людина.

Свято в Україні

В Україні мама з глибини століть вважається берегинею домашнього вогнища та людиною, яка є рідною для всіх нас. Хоча в Україні свято День матері офіційно святкують лише кілька десятків років, вшановують матір в нашій країні набагато довше.

Офіційно в Україні святкують День матері з 1999 року, з того часу, як президент Кучма підписав відповідний указ.

Але насправді, українці цей день святкували і раніше. Наприклад, українська діаспора в Канаді ще в початку 20-го століття (у 1928 році) почала вітати матерів. А на наступний рік така ініціатива докотилася і до західної України. У Львові у другу неділю травня організовували спеціальні зустрічі матерів і концерти для них. Тут цим займалася редактор тижневика "Жіноча Доля" Олена Кисілевська. Пізніше, за сприяння "Союзу українок" з Канади, вплинула на поширення цього свята по всій території західної України.

Потім за радянської влади, свято категорично заборонили. Це тривало до 1999 року.

До речі, варто також відзначити, що дане свято ще в часи Київської Русі і козаків теж відзначався, але як релігійний – місяць пречистої Діви Марії. Воно й не дивно, адже мама дає життя, продовжує наш рід. Звичайно, матерів треба поважати і любити, а також дякувати їм за безсонні ночі і нерви, які вони витрачають на своїх дітей.

День матері: традиції

День матері – це свято на честь матері, материнства, зв'язку матері з дитиною і вплив матерів на суспільство. Мама – головна людина в житті кожного. Той, хто дав життя і віддав вам і вашим сестрам або братам всі свої сили, передав знання і досвід. Не забудьте відвідати маму. Поки живі наші батьки, ми залишаємося дітьми.

Якщо в День матері ви не можете прийти до мами, то обов'язково треба подзвонити їй і сказати теплі слова і нагадати про те, як сильно ви її любите. Адже мама – найдорожча людина в нашому житті.

День матері: що дарувати?

Що подарувати мамі на День матері? Звичайно ж, увагу. Побалуйте її не просто дзвінком, а візитом до неї. Подаруйте їй квіти, цікаві книги, її улюблені цукерки, прогуляйтеся разом по магазинах, почастуєте чимось смачним в кафе – як порадувати маму в її день нехай підкаже вам ваша фантазія та знання її бажань і потреб. 

Не забудьте сказати мамі, що ви її любите!

 

Книги, які ми радимо подарувати мамам до Дня матері.

Павол Ранков "Матері"


Цей майстерний роман про любов і прощення до останньої сторінки тримає читача в напрузі й викликає захоплення нездоланною силою, яку здатна виявити жінка заради дитини.



Люко Дашвар "Мати все"

Назва "Мати все", як і назви усіх книжок Дашвар, що побудовані на грі слів, мають неперевершену властивість з ювелірною точністю передавати захований у сюжетні лінії зміст. 

 Ніна Джордж "Маленька паризька книгарня"

Захопливий і глибокий роман, у якому знайдеться місце для подорожей, кохання, книжок, вина і задушевного спілкування. 

У книжці є багато описів літератури і їжі, що створить затишну атмосферу відпочинку для вашої мами.

Слова любви для Тебе, Мамо

Багато речей у світі ми отримуємо двічі, тричі. Інші приходять до нас десятками і сотнями. Безліч троянд, зірок, заходів сонця, веселок, брати і сестри, наші рідні, друзі, але на цілому світі є тільки одна Мати. Кейт Дуглас Віджін Для неї – єдиної і найдорожчої, тієї, якій завдячуємо своїм життям на цій землі – слова любові у цій книжці, зворушливі цитати, спогади, листи й біблійні вислови, присвячені матерям. А ще – переписи смачних тістечок, коржиків та інших солодощів, аби виявити матусі свою любов і принести хвилини тихої радости.

Коментарі

Популярні дописи з цього блогу

Сучасні книги які стали популярними фільмами

Затишні і теплі вірші про осінь